W ramach ogólnopolskiego programu Bibliotek Szkolnych ( przypadającego w dniach 8 – 15 maja) zaproponowaliśmy naszym czytelnikom kilka ciekawych działań mających na celu promowanie czytelnictwa.
W oddziale zerowym odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu „Kolorowy potwór w bibliotece”. Emocją, której tym razem poświęciliśmy czas , był spokój. W tym celu zapoznaliśmy się z pozycją książkową autorstwa Przemysława Wechterowicza pt. „Uśmiech dla żabki” oraz fragmentem publikacji pt. „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki”. Następnie ćwiczyliśmy dziecięcą jogę, zwracając baczną uwagę na nasze oddechy. Punktem kończącym zajęcia było wykonanie przez dzieci zielonego potwora.
W klasach pierwszych zapoznaliśmy się z niesamowicie kreatywną pozycją Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”. Wykorzystując stały element graficzny – odciśniętą stopkę od żelazka – uczniowie klasy I a i klasy I b stworzyli własne, kreatywne ilustracje do książki. W ten sposób powstały niepowtarzalne i niebanalne pozycje książkowe pt. „Kosmici” oraz „Wakacje w górach”, do których tekst napisała pani bibliotekarka.
Dla uczniów klas trzecich odbyła się kolejna odsłona akcji „Dlaczego warto czytać książki”. Tym razem swoje propozycje książkowe przedstawiali uczniowie klasy III a , którzy w przystępny sposób zapoznali uczniów klasy I oraz klasy III b z wybranymi pozycjami książkowymi. Wśród nich prym wiodła męska seria detektywistyczna szwedzkich autorów Jorna Liera Horsta i Hansa Jorgena Sandnesa.
W związku z rokiem Czesława Miłosza dla uczniów klas IV – VII został ogłoszony konkurs plastyczny promujący projekt „Miłosz w szkole”.
W ten sposób uczciliśmy Tydzień Bibliotek Szkolnych oraz rozreklamowaliśmy hasło ogólnopolskiego programu na rok 2024 : „Biblioteka – miejsce na czasie”.